18 november 2024
Het college van B&W heeft het concept beleidskader participatie ‘Samen maken we Groningen’ en de concept participatieverordening gemeente Groningen 2025 vrijgegeven voor inspraak. Je kunt van 24 oktober tot en met 4 december 2024 reageren.
Waarom heeft de gemeente participatiebeleid?
We vinden het als gemeente Groningen belangrijk dat inwoners meer zeggenschap krijgen. Daarmee bedoelen we dat ze passende invloed hebben op wat er om hen heen gebeurt. Want alleen door samen te werken, kunnen we maatschappelijke problemen oplossen.
Inwoners verwachten duidelijkheid over hoe zij met de gemeente kunnen meedenken en -doen in een project of beleidsvraagstuk. Ook de bestuurders en ambtenaren van de gemeente hebben houvast nodig. Daarom heeft het college van B&W overkoepelend participatiebeleid en een participatieverordening opgesteld. Hiermee beschrijven we onze rol. Voor als we zelf initiatiefnemer zijn, maar ook als inwoners het initiatief nemen. Zo hebben alle betrokkenen van tevoren hetzelfde beeld over participatie. Dat zorgt voor realistische verwachtingen.
De participatieverordening vervangt de inspraakverordening. Hierin staan regels voor participatie zodat voor iedereen duidelijk is wie, op welke manier en wanneer bij de plannen worden betrokken.
Hoe kan ik de documenten inzien?
Het concept beleidskader participatie ‘Samen maken we Groningen’ en de concept participatieverordening staan op onze website: https://gemeente.groningen.nl/participatie. Ook kun je de plannen inzien bij:
Hoe kan ik reageren?
Je kunt een reactie indienen, door aan te geven wat je prettig of juist onprettig vindt aan het plan. Reageren kan van 24 oktober t/m 4 december 2024.
Via onze website:
Waar kan ik terecht met vragen?